Brány Nemocnice Na Pleši se 19. června otevřou široké veřejnosti na 2. ročníku hudebního open-air festivalu NaPleš!Fest. Letos bude věnován zaměstnancům jako poděkování za zvládnutí krizového období a také všem lidem, kteří nemocnici zásobovali ručně šitými rouškami a dalším ochranným materiálem.

 

NaPleš!Fest jsme uspořádali poprvé vloni jako hudební festival pod širým nebem s doprovodným programem zaměřeným na zdravotně preventivní problematiku. Jde nám o propojení života v Nemocnici Na Pleši s místní komunitou obyvatel regionu a snažíme se také o oživení kultury. Loňský ročník jsme proto pojali benefičně a z příjmů jsme financovali obnovu zdejšího kinosálu. Od října 2019 jsme začali s pravidelnými filmovými a divadelními produkcemi pro naše pacienty i veřejnost,“ vysvětluje vznik akce MUDr. Kateřina Jirsová, primářka zdejší onkologie, která myšlenku festivalu v Nemocnici Na Pleši prosadila.

Letošní ročník měl být po loňských zkušenostech pro organizátory z řad zaměstnanců nemocnice o něco jednodušší, to by ale nesměla přijít pandemie koronaviru. Osud festivalu visel na vlásku, nakonec však díky rozvolňování bezpečnostních opatření bylo na poslední chvíli rozhodnuto, že akce proběhne v rámci aktuálních omezení v původním termínu 19. června. Nemocnice Na Pleši spojila síly s iniciativou #hrajemedooken, která přináší hudbu nejen do nemocnic, ale i do domovů pro seniory, dětských domovů a vnitrobloků, a která se podílí na dramaturgii festivalu. Návštěvníci se přes všechny překážky, které stály v cestě, můžou nakonec těšit na našlápnutý program, i když v o něco menším měřítku než loni.

Páteční hudební odpoledne otevře muzikant a bavič Ivan Mládek se svým Banjo Bandem. Skočnější tón nasadí hned po něm live-jam legendy romské hudební scény, houslisty Vojty Lavičky a DJ GADJO.CZ. Následovat je bude „nejzábavnější dechovka současnosti“ Lovesong Orchestra, která svojí živelností a balkánsko-španělsko-českým repertoárem vytáhne k tanci snad už úplně každého. Otevření areálu se plánuje na 15:00 a po skončení kapel se o večírek až do 22 hodin postará DJ Honza K. Mixes v duchu svého motta „bez mejdanu není léto!“

Pořadatelé festivalu přistoupili z důvodů omezené kapacity i zdrojů k seškrtání doprovodného programu, připraven však bude stan pro děti s výtvarným workshopem, dočasným tetováním a další zábavou. Organizátoři si dávají záležet také na tom, aby občerstvení zajišťovaly lokální podniky. Pochutnat si tak bude možné například na pivu a klobásách z Kytínského pivovaru.

Vstupné je letos pro všechny dobrovolné, nicméně vítané! Kapacita festivalu je nastavena aktuálně na 500 lidí. Loni festival navštívilo přes 1500 lidí, je tedy možné, že ne každý se letos na koncerty dostane. Takže nezapomeňte: kdo dřív přijde…

 

Program festivalu

Kdy: 19. června 2020, 15:00 – 22:00
Kde: Nemocnice Na Pleši, Nová Ves pod Pleší 110
https://festival.naplesi.cz

Hudební program

  • Ivan Mládek Banjo Band
  • DJ GADJO.CZ & Vojta Lavička
  • Lovesong Orchestra
  • DJ Honza K. Mixes

Doprovodný program

• překvapení pro naše zaměstnance
• dětské dílny spolku Amélie z.s.
• dočasné tetování Tetovaná Teta
• zdravotně preventivní program Nemocnice Na Pleši
• a další

Tisková zpráva – NaPleš!Fest2020 – ke stažení

Share This